Barwy Ziemi

„Barwy Ziemi” mają szeroki wachlarz barw, kolorów i ich odcieni. Są to brązy, beże, uwielbiane przez nas szarości oraz błękity, kolory kurkumy oraz zielenie, a nawet i stonowane róże. Kolory bliskie naturze są kolorami delikatnymi, odprężającymi, dającymi poczucie ukojenia.

Beże, brązy powracają!

Wszelkie odcienie beżu i brązu powracają do nas z utęsknieniem. Dają nam poczucie ciepła i przytulności, nawiązują bezpośrednio do natury. Są to kolory, które odprężają i koją nasze nerwy. Dzięki swej szerokiej tonacji możemy się nimi bawić bez jakiejkolwiek obawy, że możemy przesadzić z kolorem:-)

Błękit…

Odcienie niebieskiego to kolory natury, wody i nieba. Kolory, które już od dłuższego czasu goszczą w naszych domach i nie zanosi się na to, aby w tym temacie coś się zmieniło. Są to kolory chłodne i spokojne, które relaksują i sprzyjają pozytywnemu myśleniu. Czy wiecie, że niebieski jest najczęściej wybierany jako pierwszy ulubiony kolor. My również zaliczamy się do jego grona zwolenników 🙂

Zielono mi 🙂

Zielenie, szmaragdy to barwy, które przywołują na myśl kwitnącą naturę. Kolory nadziei, optymizmu i energii, nieodzownie łączą się z ideą równowagi, harmonii i spokoju. Są to barwy, które stymulują i relaksują nasze ciało oraz stymulują umysł.

Barwy ziemi są kolorami ponadczasowymi, z którymi chcemy obcować, zarówno w domu, w biurze, w szkole. Dzięki nim odpoczywamy i otrzymuje pozytywne wibracje, niezbędne do codziennego działania. Każdy z nas bardzo intuicyjnie wybiera kolorystykę domu i dodatków tekstylnych, z którymi czuje się po prostu najlepiej. A ty jakimi kolorami lubisz się otaczać?

Ewelina

Z wyróżnieniem ukończyła Państwowe Liceum sztuk Plastycznych i Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi. Malarstwo – szczególnie farby olejne i akryle – rysunek oraz fotografia towarzyszyły jej od dziecka. Uważa, że projektowanie tekstyliów domowych to nie tylko kształt kwiatów czy figur geometrycznych wpisanych we współczesne trendy, ale przede wszystkim emocje. Od 9 lat nadaje produktom Greno barwy i nietuzinkowe kompozycje, zapewniające bogactwo wrażeń estetycznych. Design to jej życiowa pasja – jest więc najlepszym partnerem do rozmów o kolorach tkanin czy ich nasyceniu. Energiczna mama, amatorka wypraw rowerowych i planszówek.